Rusztowanie nośne jest tymczasową konstrukcją służącą do wspierania załogi i materiałów pomocnych w budowie, konserwacji i naprawie budynków, mostów i wszystkich innych konstrukcji wykonanych przez człowieka. Rusztowania są szeroko stosowane w wielu miejscach, aby uzyskać dostęp do wysokości i obszarów, do których w innym przypadku trudno byłoby dotrzeć. Istnieją także niebezpieczne rusztowania, które mogą spowodować śmierć lub poważne obrażenia. Deskowania dźwigarowe z łatwością dopasują się do każdego obiektu – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.
Jakie rusztowanie wybrać?
Podstawowe lekkie rusztowanie rurowe, które stało się standardowym i zrewolucjonizowanym rusztowaniem, stając się podstawą przez dziesięciolecia, zostało wynalezione i wprowadzone na rynek w połowie lat 50. XX wieku. Rury są zwykle wykonane ze stali lub aluminium; chociaż istnieje rusztowanie kompozytowe, w którym zastosowano nawijane rury z włókna szklanego w matrycy nylonowej lub poliestrowej, ze względu na wysoki koszt rury kompozytowej zwykle stosuje się ją tylko wtedy, gdy istnieje ryzyko związane z napowietrznymi kablami elektrycznymi, których nie można odizolować. Deskowania dźwigarowe są przede wszystkim elastyczne oraz estetyczne. Właśnie dlatego tak chętnie się z nich korzysta. Przygotowanie w serwisie montażowym zapewnia niesamowicie wysoką jakość – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób.
Rusztowania nośne
Standardami, zwanymi również słupkami, są pionowe rury, które przenoszą cały ciężar konstrukcji na ziemię, gdzie spoczywają na kwadratowej płycie podstawy, aby rozłożyć obciążenie. Płyta podstawy ma trzon w środku, który utrzymuje rurkę, i czasami jest przypięta do podeszwy. Księgi są rurami poziomymi, które łączą standardy. Rygle spoczywają na półkach pod kątem prostym. Główne rygle są umieszczone obok norm, utrzymują normy na miejscu i zapewniają wsparcie dla płyt. Rusztowania nośne SL-1 – dla wszelkich przekrojów tuneli odznaczają się takimi cechami, jak na przykład: trwałość, wytrzymałość oraz bardzo solidne wykończenie. Oprócz rur pod kątem prostym znajdują się krzyżulce zwiększające sztywność, są one umieszczone po przekątnej od półki do półki, obok standardów, do których są mocowane. Jeśli nawiasy klamrowe są dopasowane do ksiąg, nazywane są nawiasami klamrowymi. Aby ograniczyć kołysanie, wspornik elewacyjny jest mocowany do powierzchni rusztowania co około 30 metrów pod kątem 35 ° -55 ° biegnącym od podstawy do szczytu rusztowania i mocowany na każdym poziomie.
Rusztowania – ich zalety
Rusztowanie nośne SL-1 to przede wszystkim bezpieczna praca. Bezpieczeństwo pracowników jest zapewnione przez pomosty robocze, które są bardzo trwałe i solidne. Spośród wcześniej wspomnianych łączników łączniki kątowe łączą ze sobą poprzeczki lub rygle ze standardami, rygle lub pojedyncze łączniki łączą ryglowe płyty nośne z półkami. Modelowanie 3D również cieszy się sporą popularnością, ponieważ metoda ta jest łatwa i całkowicie bezpieczna dla każdego pracownika. Jest to duży atut tego typu konstrukcji.