Skip to main content

Spokojnie, tak się zdarza. Kiedy przychodzi ta chwila w życiu naszego laptopa, że musimy wymienić mu baterię, to często na naszej drodze będą pojawiać się różne sytuacje, które skomplikują całą sprawę. Można sobie z tym poradzić. Mimo, że często już ciężko jest znaleźć dokładnie taką baterię, jakiej nam potrzeba, to jeszcze pojawia się całe zamieszanie z jej kompatybilnością. Bywa, że kończy się to tym, że nasze urządzenie w ogóle nie wykrywa podpiętej baterii, albo wcale nie ma ochoty jej ładować. Możemy wtedy wybrać się do serwisu, ale możemy też zastosować inne rozwiązania. Jakie?

1. Zrestartuj komputer
Rozwiązanie uniwersalne w przypadku każdej przypadłości. Jest jednak niejednokrotnie skuteczne. Zrestartujmy nasz komputer, najpierw bez podpiętej baterii, a później z nią. Wcześniej jednak koniecznie musimy odłączyć urządzenie od zasilania.

2. Zmień sterownik
Za kompatybilność baterii z laptopem zawsze odpowiada jakiś sterownik. Czasem wystarczy go po prostu przeinstalować. Robimy to tak:
– wejdź w Menadżera Urządzeń (najlepiej wyszukaj go, klikając w 'Start’)
– wejdź w zakładkę Baterie, naciśnij na „Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI” prawym przyciskiem myszy, po czym wybierz 'Odinstaluj’. Pamiętaj, by nie usunąć przypadkiem innych sterowników
– kiedy sterownik zostanie odinstalowany, zrestartuj komputer, później po skanowaniu, powinien ponownie się pojawić usunięty przez nas sterownik, tj. „Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI”. Gdy nasz akumulator umożliwia wyszukanie zmian w sprzędcie po ponownym uruchumieniu komputera, skorzystajmy z tej opcji

3. Sprawdź zasilacz
Wina niekoniecznie musi leżeć po stronie baterii. Dobrym pomysłem może okazać się sprawdzenie zasilacza. Tutaj musimy zobaczyć, czy kabel przypadkiem nie został uszkodzony i czy sam zasilacz podaje takie napięcie, jakie powinien. To, że laptop nie chce ładować baterii może być spowodowane właśnie tym. Po prostu bateria może nie otrzymywać niezbędnej w procesie ładowania mocy.

4. Zdiagnozuj na innym urządzeniu
Jeżeli totalnie nic się w naszej sytuacji nie sprawdza, sprawdźmy baterię w innym urządzeniu. Pamiętaj jednak, by był to ten sam model.

5. Skontaktuj się z baterie-laptopy.pl
Jeśli żadna metoda u Ciebie się nie sprawdza i nie wiesz czym może być to spowodowane, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi pracownicy pomogą Ci uporać się z problemem i służą fachową poradą.

One Comment

  • sosik pisze:

    Witam, zakupiłem Lenovo Yoga 3 pro 8 miesięcy temu. W ostatnich dniach zwróciłem uwagę, że pomimo podpięcia zasilacza, bateria nie ładuje się, w tym momencie wyczerpała się do 0% i przy komunikacie TRWA ŁADOWANIE, nic się nie dzieje. Kalibrowałem akumulator przy użyciu aplikacji OneKeyOptimizer jednak ta opcja nie pomogła. Próbowałem również podpiąć inny zasilacz z drugiej Yogi i też bez skutku. Czy może wina leży w sterowniku ? Chcę uniknąć opcji wysyłki do serwisu. Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam.

Leave a Reply